Prowadzimy warsztaty i grę miejską o solidarności dla międzynarodowej grupy studyjnej

W dniach od 13 do 15 marca Warszawę odwiedziła grupa 54 osób z Francji, Niemiec, Chorwacji, Austrii oraz południowej Polski by wspólnie porozmawiać o wartościach, które leżą u podstaw idei założenia Unii Europejskiej.

Projekt został zorganizowany przez Fundację Roberta Schumana w ramach europejskiego programu CitiPart. Założycielki Fundacji Otwarte Forum poprowadziły część warsztatową oraz integracyjną projektu.

Pierwszego dnia uczestnicy międzynarodowego spotkania wzięli udział w grze miejskiej przygotowanej przez Dorotę Kondiuch. Scenariusz gry zakładał poszukiwanie europejskich wartości w obrębie centrum Warszawy. Każda z grup spotkała się dodatkowo z lokalnym przewodnikiem (politykiem, historykiem i studentem), z którym mogła przeprowadzić wywiad i dowiedzieć się więcej o tym, jak warszawiacy definiują pojęcie solidarności.

Kolejnego dnia przedstawiciele 5 europejskich państw wzięli udział dwóch warsztatach „drzewo solidarności” i „kolaż solidarności”. Warsztaty miały formę artystyczno-edukacyjną, w wyniku których powstało pięć projektów plastycznych.