Każdy, kto chciałby porozmawiać z prawnikiem i dowiedzieć się, jak napisać testament, może to zrobić, dzwoniąc na infolinię testamentową. Przez najbliższe dwa tygodnie, pod numerem telefonu 500-857-074, dyżurują prawnicy specjalizujący się w prawie spadkowym. Infolinia działa w ramach rozpoczynającej się dzisiaj (15.03) kampanii społecznej “Zapisz Dobro”. Jej celem jest zachęcenie Polaków do uwzględnienia w testamentach fundacji i stowarzyszeń.


Tylko ośmiu na stu Polaków powyżej 45 roku życia napisało testament. Tak wynika z badania Kantar, przeprowadzonego na zlecenie kancelarii prawno-podatkowej GWW we współpracy z Fundacją Otwarte Forum. Testament posiadają najczęściej osoby powyżej 70 roku życia (20 proc.), o wykształceniu podstawowym lub wyższym (11 proc.), żyjący w miastach poniżej 50 tysięcy mieszkańców.


Jeśli interesują Was tematy testamentowe i od dawna zastanawiacie się nad sporządzeniem testamentu, albo testament już dawno napisaliście, jednak w dalszym ciągu w Waszej głowie pojawiają się pytania związane z tym tematem, być może zainteresują Was nasze webinary, które regularnie można oglądać na naszym profilu na Facebooku.


Przedstawiamy pięć osób, które publicznie zadeklarowały, że napisały testament. Taka deklaracja nie przychodzi łatwo, dlatego tym bardziej cieszymy się, że takie osoby są wśród nas. Mamy nadzieję, że w miarę upływu czasu, takich osób będzie 50,500, a nawet 5000...


Strona 1 z 4